Při nákupu více kusů sleva až 20% Přejít k produktům

Základní informace

Čaj matcha je lepší než klasický zelený čaj hlavně díky svému obsahu antioxidantů – katechinů. Obsahuje až 137x více antioxidantů než klasický zelený čaj. Z nich je nejzásadnější epigallokatechin gallát (EGCG), který se sice dá suplementovat i samostatně, ale zelený čaj (a zvlášť matcha čaj) obsahuje i další účinné látky, které synergicky působí s EGCG. Už 1 šálek zeleného čaje denně snižuje riziko celkové úmrtnosti (z jakékoli příčiny) o 4% a o 5% snižuje riziko úmrtí na příčinu kardiovaskulárního onemocnění. Mimo jiné díky obsaženým polyfenolům snižuje hladiny “špatného” LDL cholesterolu a ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

A u srdce nekončíme. Kofein v něm obsažený působí také na zdraví mozku. Zlepšuje paměť, zvyšuje pozornost, zrychluje reakce a zvláště studenti, kteří mají problém se soustředěním v neoptimální dobu, tedy brzy ráno, jeho benefity ocení u ranních zkoušek. Pro jeho podporu soustředění a nakopnutí po probuzení jsme ho přidali i do našeho mixu pro energii, Superfoody Morning Energy.

Obsáhlejší nutriční profil této superpotraviny připravujeme.

 

Přidej se k naší komunitě

Fotky, videa, články, recepty a zákulisí superfoody

Odběr novinek

Získej novinky emailem jako první
 
  • Registrovat se
Zapomněli jste heslo? Zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz na vytvoření nového hesla.
0
Můj košík