Základní informace o Chlorelle

Chlorella má velice působivý nutriční profil, proto je naprosto jednoznačně označována jako superpotravina. Až ze 60% je tvořena kompletními bílkovinami s plným spektrem aminokyselin, je tedy vhodným zdrojem bílkovin pro vegany. Dále v ní najdeme železo a vitamin C, který pomáhá s absorpcí železa. Nechybí jí ani omega-3 nenasycené mastné kyseliny, polysacharidy, niacin, vláknina, karotenoidy a další antioxidanty.

Chlorella si získala veřejnost kvůli své schopnosti vázat na sebe těžké kovy a jiné toxiny a studie na zvířatech skutečně dokládají, že účinně pomáhá odstraňovat škodlivé sloučeniny z těla. U kojících matek z Japonska bylo zjištěno, že snižuje hladinu škodlivého dioxinu v mateřském mléce a zvyšuje obsah protilátek, které přijímalo dítě.

Klinické studie naznačují, že suplementace chlorelly může zmírňovat projevy poruchy lipidového metabolismu a hyperglykémie (vysoké hladiny cukru v krvi) a chránit před oxidačním stresem, rakovinou a chronickým obstrukčním plicním onemocněním.

Pouze jedna studie se zabývala účinkem chlorelly na aerobní vytrvalost, ale ukázala pozitivní výsledky. Výslesky testů na skupině mladých lidí, kteří chlorellu užívali, ukázaly výrazné navýšení schopnosti zásobovat plíce kyslíkem. Kapacita plic je měřítkem aerobní výkonnosti. Nicméně studie byla provedena pouze jedna a je třeba se tímto fenoménem dále zabývat. Potenciál ale skrývá v sobě neskutečný.

Obsáhlejší nutriční profil této superpotraviny připravujeme.

Přidej se k naší komunitě

Fotky, videa, články, recepty a zákulisí superfoody

Odběr novinek

Získej novinky emailem jako první
 
0
Můj košík