Skip to main content

Banánový prášek

Základní informace o Banánovém prášku

Banány známe úplně všichni. Máme to štěstí, že si můžeme tuto slaďoučkou záležitost vychutnávat celoročně. Je často spojována s varováními ohledně nadbytečné konzumace, protože je to velmi sladké ovoce a nehodí se do diety. Také víme, že jsou banány výborným zdrojem draslíku. Málokdo ví, že je to antidepresivní potravina plná tryptofanu, který naše tělo nutně potřebuje pro syntézu serotoninu a dalších látek.

Benefity užívání banánového prášku:

Nemá tak vysoký obsah cukru jako klasický banán – mladé banány se sbírají dříve, než dozrají, jejich obsah cukru se tedy nemá šanci navýšit, takže mají nižší obsah přírodních cukrů než jejich dospělé protějšky.

Je to přírodní prebiotikum – prebiotika jsou potravou pro miliardy zdravých bakterií, které osidlují naše střevo. Stav našeho mikrobiomu přímo souvisí s naší imunitní kapacitou, detocikací, psychickým stavem a zkrátka celkovým zdravím.

Bohatý na vitamíny a minerály – 2 lžíce “banánové mouky” obsahují asi tolik draslíku jako 7 celých banánů. Dále obsahuje esenciální minerály a vitamíny jako zinek, vitamín E, hořčík, mangan a další.

Benefity koncentrovaných zdraví prospěšných látek z banánů najdeš v Superfoody Good Mood a Superfoody Morning Energy.

Detailnější profil této superpotraviny připravujeme.

0
Můj košík