O nás

Chceme dělat věci jinak

Naše cesta

Na začátku byla chuť dělat věci jinak. Oba jsme měli stresující a sedavou práci, u které jsme neustále měli upřeni zrak do obrazovek našich počítačů. O naše těla jsme se moc nestarali, stres, deadliny a nátlak nás obklopoval ze všech stran a cítili jsme, že našemu zdraví nevěnujeme tolik pozornosti, kolik bychom chtěli. Zdravotní komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat.
 
Chtěli jsme s tím jednou provždy skoncovat. Začali jsme sportovat a sledovat trendy ve zdravé výživě. Simča je dlouhodobou fanynkou zdravého životního stylu, neustále zkouší nové recepty a inklinuje k vegetariánské stravě, Michal zase vymýšlí zkratky, jak si co nejrychleji usnadnit život a cestu ke zdraví. Na trhu nám ale chyběl férový produkt, který by se soustředil na konkrétní oblast zdraví, byl bez chemie a pouze z kvalitních surovin. A tak vznikl nápad. 
 
Díky měsícům vývoje proto ve spolupráci s odborníky vznikly funkční mixy šetrně získávaných superpotravin v BIO / RAW kvalitě pro moderního člověka, který chce svůj život žít naplno. Chceme ukázat, že zdravé stravování je krásné, barevné a hlavně velmi jednoduché.
 
Věříme, že to, co pochází z přírody, je pro nás i celou naši planetu nejlepší. Přáli bychom si, aby se lidé navrátili k naslouchání vlastnímu tělu a plně využili jeho potenciál.

Věříme že

  • Cesta za zdravím je i v dnešní době jednoduchá a časově nenáročná
  • Lze podpořit zdraví přírodní a přirozenou cestou bez chemie a kontroverzních praktik

  • Superpotraviny jsou výborným doplňkem jídla a usnadní člověku získat potřebné živiny

  • Superpotraviny nejsou zázračné a nestačí je pouze jíst, aby byl člověk zdravý

  • Organismus funguje jako celek, a proto je jídlo pouze jedním z dílků tohoto celku

Chráníme přírodu

Uvědomujeme si, že i když je naše firemní politika zaměřena na co nejšetrnější chování k planetě, tak každý vyrobený obal, jeho naplnění i každá doručená objednávka zanechává za sebou ekologickou stopu. Proto jsme se rozhodli, že z každého prodeje našich mixů půjde část na podporu sázení nových stromů v kriticky ohrožených oblastech na naší planetě.

Kácení lesů

Deforestace (odlesňování) je účelné kácení a ničení lesů a pralesů za účelem získání prostoru pro zisk a další účely (především se jedná o zajištění zemědělské půdy – masivní chovy zvěře, plantáže na palmový olej, pěstování krmné sóji, těžba surovin, urbanizace, …) Běžnou metodou je pálení nebo “čisté” kácení stromů, které způsobuje přírodě ekologické trauma srovnatelné s výbuchem sopky (Natural Resources Defense Council).

Fakta

  • Ročně dochází k odlesnění přibližně 7.3 milionů hektarů na Zemi. To je přibližně velikost Panamy. (FAO)
  • Tato roční ztráta je příčinou vzniku až 17% skleníkových plynů (World Resources Institute)
  • Každou minutu se odlesní plocha o velikosti 20-27 fotbalových hřišť. (WWF)
  • Zhruba polovina tropických lesů na světě už je zničena

Nejvíce se nám líbí environmentální charitativní projekt One Tree Planted, který již od roku 2014 bojuje s klimatickými změnami, pomáhá chránit biodiverzitu a podílí se na znovuzalesňování kriticky ohrožených oblastí. Do konce roku 2018 již vysázeli přes 2,5 milionů nových stromů.

Nejnovější články
 
0
Můj košík