Nad 1500 Kč doprava zdarma
Za každou objednávku zasadíme strom
1. Co to je a jak se vyrábí

Superpotraviny

 • Funkce
 • Zpracování
 • Výsledek
 • Co to jsou superpotraviny a jak nám pomáhají

  Superpotravina (superfood) je taková potravina, která se vyznačuje mnohonásobně vyšším obsahem zdraví prospěšných látek jako jsou vitamíny, minerály a řada antioxidantů jako například katechiny, polyfenoly a další, pomáhají v prevenci proti civilizačním onemocněním (diabetes, obezita, syndrom vyhoření, vysoký krevní tlak, deprese, případně i některé druhy rakoviny) a posilují imunitu. Všechny látky se nacházejí v čisté přírodní formě. Oproti vitamínům v tabletkách obsahují nezbytné enzymy a další látky, které pomáhají tělu tyto živiny vstřebat.

  Superpotraviny jsou vhodné pro všechny, kteří v této hektické době chtějí pro své tělo udělat něco dobrého, ale nemají čas nebo chuť se věnovat studiím, rešerším a nechtějí trávit hodiny v kuchyni. Zkrátka chtějí naplno využít potenciál svého těla.

 • Zpracování

  Proces získávání prášku je velmi šetrný. Ovoce se do dvou hodin po sběru šokově zmrazí za teploty okolo -30°C, jedině tak si zanechá nutriční hodnoty jako v čerstvém ovoci.

  Následně se suší ve speciální komoře, kde se postupně snižuje tlak až na vakuum. Výsledný produkt si zachová barvu, chuť, aroma i všechny tělu prospěšné živiny.

  Dále se pak drtí a mele na velmi jemný prášek, který již naleznete ve výsledném produktu. Díky této formě je tak lze přidat nejen do snídaňových cereálií s jogurtem, ale i do smoothie, freshů, zálivek, dezertů, zmrzlin a dalších

 • Výsledek

  Tři čtvrtě roku vývoje receptury a studií exotických superpotravin přinesly mixy superpotravin prémiové BIO / Raw kvality vyvinuté speciálně pro přírodní podporu konkrétní oblasti zdraví: imunita, dobrá nálada, energie, koncentrace a krásná pokožka. Jsou namíchané v optimálním poměru takovým způsobem, že si již nemusíte kupovat samostatné suroviny zvlášť.

  Ačkoli se na našem trhu superpotraviny již několik let vyskytují, toto nám na něm chybělo. Většina superpotravinových produktů obsahuje 1 - 3 superpotraviny, ale ve velmi malém množství. Zbytek surovin jsou různé levné výplňkové ingredience jako ovesné vločky, často jsou plné chemie, konzervantů, přidaného cukru a dalších zbytečných položek. Také jsou většinou zacílené jen na snídani. Řekli jsme si, že to chceme jinak, a toto je výsledek.

3. Výsledný produkt

Superfoody

Výhody mixů
BIO / RAW kvalita bez chemie

Naše ingredience jsou certifikované BIO certifikátem SI-EKO 001, jsou pěstovány v jejich přirozeném prostředí (žádné skleníky), šetrně sklizeny a zpracovávány v certifikovaném HAACP prostředí, které splňuje nejpřísnější podmínky pro minimalizaci kontaminace produktů. Jsou bez sladidel, přidaného cukru, umělých barviv, plnidel, GMO potravin, lepku, laktózy a konzervantů.

Čtvrt kila superpotravin

Žádné ovesné vločky a jiné levné nosné suroviny, které tvoří 60% - 80% výrobku, zkrátka čtvrt kila opravdových rozemletých superpotravin v premiové kvalitě BIO / RAW

Zacíleno na konkrétní oblasti zdraví

Energie, imunita, antistres, krása a brainfood (výživa pro mozek) - a vznikají další. Věříme, že nám příroda dala nástroje, jak podpořit své zdraví v jakékoli oblasti. Již není nutné si kupovat superpotraviny jednotlivě. Jsou vyvinuté speciálně jako podpora řešení konkrétních problémů.

Zamícháš a hotovo

Stačí přidat 1 zarovnanou lžíci do svého oblíbeného pokrmu. Až takhle je to jednoduché. Nemusíš kvůli tomu překopávat jídelníček a ani si nemusíš o superpotravinách studovat nic navíc - udělali jsme to za tebe. :)

Do každého jídla

Neomezujeme se pouze na snídaňové směsi typu müsli do mléka. Našemi mixy obohatíte také smoothie, dipy a salátové zálivky nebo třeba domácí raw kuličky či zmrzlinu. Inspirujte se v naší kuchařce pro rychlíky. Skvěle také doplňují dnes populární kompletní náhrady jídla jako je Mana, Saturo nebo Soylent.

Chráníme přírodu

Doba plastová si už vyžádala svou daň v podobě tisíců čtverečných kilometrů znečištěné půdy a oceánů. Naše obaly jsou proto recyklovatelné a za každou objednávku vysadíme strom.

Jde o víc než o jídlo

Věříme, že naše směsi pomáhají zlepšit celkové zdraví a usnadňují práci na našem zdravějším já. Jsme ale také nohama na zemi. Supermana z tebe za noc neuděláme. Za to se ale specializujeme i na jednoduché každodenní praktiky jako krátká cvičení, protahování, práci z dechem, jógovou praxi a vedené audionahrávky pro rychlé navození mentální a fyzické pohody. Protože psychika je půl úspěchu.

4. Něco navíc

Není to jen o jídle

Superpotraviny jsou skvělým pomocníkem v této uspěchané době, ale superhrdiny z nás přes noc neudělají. Jsme realisté a více než kdy jindy si uvědomujeme, že pro zdravé a dobře fungující tělo musíme dělat mnohem více. Najít si čas na relaxaci a odpočinek, správně spát, dopřát tělu dostatek pohybu, ke kterému bylo stvořeno a jíst, abychom žili, protože nežijeme, abychom jedli. Že nevíš, jak na to? Mrkni náš blog.

Časté dotazy

Který mix je pro mě nejvhodnější?

Pro detailní popis je nejlepší navštívit konkrétní detaily produktů, kde se supermixům věnujeme individuálně. Ve zkratce je Green Health vytvořen pro podporu imunitního systému, Morning Energy jako substitut ranní kávy s cigaretou a ideální nakopávač do nového dne, Pure Mind je určen k podpoře kognitivních funkcí mozku, paměti a koncentrace, Natural Beauty vyživuje pokožku, protože obsahuje antioxidanty exotických plodů pro boj proti předčasnému stárnutí buněk a Good Mood je náš slaďounký mix proti stresu, který je plný prospěšných látek pro podporu dobré nálady. Ten je také nejvhodnějí pro přípravu různých dezertů.

Jak jsou prášky získávány?

Prášky získáváme sušením, drcením a mletím plodů, které jsou do 2 hodin hluboce zmraženy, aby si zachovaly co nejvíce živin. Společně s listy, kořeny a jinými částmi bylin je meleme na velmi jemný prášek. Vše pak mícháme dohromady v určitém poměru dle jednotlivých tajných receptur.

Jaká je kvalita použitých ingrediencí?

Ingredience splňují Certified Organic SI-EKO 001 nebo jsou v RAW kvalitě. Mixovány jsou v zařízení splňující nejpřísnější HACCP standard. Jsou tedy zavedena nejpřísnější hygienická pravidla, které významně redukují riziko kontaminace produktu. Kromě toho získalo toto zařízení i certifikát od ústavu pro kontrolu a certifikaci v zemědělství a lesnictví KON-CERT.

Jaká mají supermixy složení?

Složení najdeš podle zákona na zadní straně každého produktu. Pro snadnější orientaci jsme je přidali i ke každému detailu produktu jako fotografii do galerie.

Jakou mají SUPERFOODY mixy chuť?

Díky tomu, že do našich směsí nepřidáváme umělá sladidla, rafinovaný cukr ani dochucovadla, naše mixy chutnají jako nativně vypěstované ovoce, zelenina a bylinky.

Green Health pro imunitu chutná lehce zemitě, převažuje kyselejší chuť šípku.

Natural Beauty pro krásnou pleť chutná jako kyselejší exotické ovoce.

Good Mood pro náladu chutná jako jemnější holandské kakao.

Morning Energy pro energii je nejvíce nabitý chutí matcha čaje, který zde chuťově dominuje. Také lze cítit jemný nádech kořenu maca.

Pure Mind pro mozek chutná nejvíce jako ashwagandha. Jelikož nás fascinovala jako velmi silný adaptogen, tak jsme s ní vůbec nešetřili. Mix je proto přirozeně hořký a připomíná trochu rozkousaný kmín. Je dobré jej zamíchat do džusu nebo k jiné (nejlépe ovocné) chuti.

POMÁHÁME PŘÍRODĚ

Z každého prodeje našich mixů jde část výdělku na podporu sázení nových stromů v kriticky ohrožených oblastech na naší planetě. Svým nákupem tak podpoříš ochranu přírody.

NÁŠ PŘÍBĚH

Dva lidé, kteří se rozhodli, že budou dělat věci jinak. Chceme ukázat, že žít zdravě je vlastně jednoduché. Že žít zdravě je časově nenáročné. Že žít zdravě znamená žít skutečně naplno.

Kontakty

Odběr novinek

 
 • Registrovat se
Zapomněli jste heslo? Zadejte své uživatelské jméno nebo e-mailovou adresu. E-mailem obdržíte odkaz na vytvoření nového hesla.
Vaše osobní údaje s nikým nesdílíme.