Skip to main content

Časté dotazy

O produktech

Který mix je pro mě nejvhodnější?

Pro detailní popis je nejlepší navštívit konkrétní detaily produktů, kde se supermixům věnujeme individuálně. Ve zkratce je Green Health vytvořen pro podporu imunitního systému, Morning Energy jako substitut ranní kávy s cigaretou a ideální nakopávač do nového dne, Pure Mind je určen k podpoře kognitivních funkcí mozku, paměti a koncentrace, Natural Beauty vyživuje pokožku, protože obsahuje antioxidanty exotických plodů pro boj proti předčasnému stárnutí buněk a Good Mood je náš slaďounký mix proti stresu, který je plný prospěšných látek pro podporu dobré nálady. Ten je také nejvhodnějí pro přípravu různých dezertů.

Jak jsou prášky získávány?

Prášky získáváme sušením, drcením a mletím plodů, které jsou do 2 hodin hluboce zmraženy, aby si zachovaly co nejvíce živin. Společně s listy, kořeny a jinými částmi bylin je meleme na velmi jemný prášek. Vše pak mícháme dohromady v určitém poměru dle jednotlivých tajných receptur.

Jaká je kvalita použitých ingrediencí? A co zařízení, ve které jsou mixy plněny?

Ingredience splňují Certified Organic SI-EKO 001 nebo jsou v RAW kvalitě. Mixovány jsou v zařízení splňující nejpřísnější HACCP standard. Jsou tedy zavedena nejpřísnější hygienická pravidla, které významně redukují riziko kontaminace produktu. Kromě toho získalo toto zařízení i certifikát od ústavu pro kontrolu a certifikaci v zemědělství a lesnictví KON-CERT.

Jak může být mladá ječmenná a pšeničná tráva bez lepku?

Je to naprosto běžný dotaz. Mladá pšenice i ječmen obsahují lepek až ve formě obilí, jako mladá tráva jsou přirozeně bezlepkové.

Jaká mají supermixy složení?

Složení najdeš podle zákona na zadní straně každého produktu. Pro snadnější orientaci jsme je přidali i ke každému detailu produktu jako fotografii do galerie.

Obsahují mixy kofein?

Morning Energy ano, a to ve formě guaraninu, což je hlavní složka guarany. Také se nachází v prášku ze zeleného čaje Matcha. Proto nedoporučujeme mix užívat v odpoledních hodinách. Kofein se totiž uvolňuje do těla jiným způsobem než v případě pití kávy – postupně, ne nárazově. Uvolňuje se až na 8 hodin po užití, takže jeho konzumaci v odopoledních a večerních hodinách nedoporučujeme. Výjimku tvoří noční směny.

Jsou vaše produkty nějak doslazovány nebo ochucovány? Co přírodní barviva nebo další aditiva?

V žádném případě! Naše supermixy obsahují pouze superpotraviny, které rostou ve svém nativním prostředí. Vymezujeme se proti chemii, konzervantům, přidanému cukru, ochucovadlům a dalším zbytečným látkám, které tělo nepotřebuje. Cukr či jiná sladidla si můžeš přidat do svého pokrmu dle vlastního svobodného uvážení.

Mohou SUPERFOODY produkty užívat děti, když jsem těhotná nebo kojím?

Ve všeobecnosti bychom nedoporučovali žádné naše mixy dětem mladších 3 let. Starším dětem pouze po konzultaci s pediatrem či jiným odborníkem.

Supermixy pro jistotu raději nedoporučujeme těhotným a kojícím ženám. Není provedeno dostatek studií na těhotných ženách, které by stoprocentně potvrdily pozitivní účinky na zdraví těhotné ženy, stejně tak není dostatek studií o vlivu konkrétních superpotravin v našich mixech na kvalitu mateřského mléka. V případě, že máš  se superpotravinami zkušenosti, se poraď se se svým lékařem. Za nás bychom doporučili se superpotravinám raději vyhnout, užití je tak pouze na vlastní riziko a bezpečí.

Mám poruchu štítné žlázy, trpím na ………., mohu vaše mixy?

Bohužel nejsme lékaři, takže nemůžeme léčit nebo podávat lékařská doporučení. Všechny informace uvedené zde na webu a všech podružných materiálech jsou založené na pečlivých rešerších, poznatcích z vědeckých studií a konzultacích s výživovými poradci, žádným způsobem nenahrazují lékařskou praxi.

Některé studie uvádějí, že lidé trpící sníženou či zvýšenou funkcí štítné žlázy by se měli vyvarovat užívání kořenu macy peruánské a ashwagandhy, protože ovlivňují tvorbu hormonů štítné žlázy. V případě, že trpíš nějakým chronickým onemocněním (srdeční arytmie, vysoký krevní tlak, epilepsie, autoimunitní onemocnění, žaludeční vředy a další) jsi alergický na bobule, hrozny či jinou skupinu potravin, která se nachází v našem složení nebo určitou skupinu připomíná, užíváš dlouhodobě nějaké léky (například na léky na srážení krve, léky záměrně potlačující imunitu, léky na tlak, antidepresiva, diuretika,…) nebo trpíš jakoukoli zdravotní odlišností oproti normálu, VŽDY nejdříve konzultuj užití SUPERFOODY mixů s ošetřujícím lékařem!

Jakou mají SUPERFOODY mixy chuť?

Díky tomu, že do našich směsí nepřidáváme umělá sladidla, rafinovaný cukr ani dochucovadla, naše mixy chutnají jako nativně vypěstované ovoce, zelenina a bylinky.

Green Health pro imunitu chutná lehce zemitě, převažuje kyselejší chuť šípku.

Natural Beauty pro krásnou pleť chutná jako kyselejší exotické ovoce.

Good Mood pro náladu chutná jako jemnější holandské kakao.

Morning Energy pro energii je nejvíce nabitý chutí matcha čaje, který zde chuťově dominuje. Také lze cítit jemný nádech kořenu maca.

Pure Mind pro mozek chutná nejvíce jako ashwagandha. Jelikož nás fascinovala jako velmi silný adaptogen, tak jsme s ní vůbec nešetřili. Mix je proto přirozeně hořký a připomíná trochu rozkousaný kmín. Je dobré jej zamíchat do džusu nebo k jiné (nejlépe ovocné) chuti.

Jsou obaly naplněné až po okraj?

Ne tak docela. Naše obaly jsou naplněné podle váhy, ne podle obsahu. Nepoužíváme žádná plnidla a při výrobě nepoužíváme zbytečné suroviny jako olej a látky, které zapříčiní, že prášek uměle zvětší svůj objem. Mnoho značek to tak dělá (a ani tyto postupy nemusí z legislativního hlediska nikde uvádět). My chceme být fér. Proto v našich mixech najdeš pouze 5-6 surovin, nic více, nic méně. Tento proces je sice náročnější, ale ta čistota produktu nám za to stojí. Máme v plánu velikost tuby optimalizovat, aby si naši koncoví zákazníci nemysleli, že “jsou ošizeni”. I přes to každé z našich balení obsahuje 20-40 porcí. Akorát na měsíc! 🙂 

O NAŠICH VIZÍCH

Co to jsou superpotraviny

Superpotraviny jsou takové potraviny, které mají extrémně vysoký obsah vitamínů, minerálů, antioxidantů, enzymů a jiných mikroživin, které jsou nezbytné pro správné fungování našeho těla. Může to být exotické i lokální ovoce a zelenina, semínka, různé trávy, řasy, houby, listy nebo kořeny rostlin. Jak se získávají? To se můžeš dozvědět v sekci “Jak to funguje”.

Proč jíst superpotraviny?

Superpotraviny jsou časově nenáročným způsobem, jak významně obohatit svůj jídelníček o mikroživiny, které naše tělo tak potřebuje. Jsou doporučovány každému, kdo nechce trávit hodiny v kuchyni přípravou zdravých pokrmů a nechce trávit čas nad vlastními rešeršemi na téma “k čemu jaká superpotravina slouží”.

V čem jsou SUPERFOODY mixy jiné oproti konkurenci?

Jsme přesvědčeni o tom, že kvalitní zdravá a výživa by měla být jednoduchá, různorodá, barevná a hlavně srozumitelná. Proto naše mixy obsahují 5-6 superpotravin a nic jiného. Žádná plnidla, žádný přidaný cukr, konzervanty nebo levné suroviny (jako například ovesné vločky), které by tvořily až 80% obsahu. Oproti konkurenci sázíme na multifunkční využití. Nechceme se pouze omezovat na “snídaňovou směsku”. Dále klademe důraz na to, aby bylo jasně vymezeno, že samotné jezení superpotravin sice dodává tělu potřebné látky, ale k fungujícímu tělu plné energie je potřeba dělat mnohem více – najít si čas na odpočinek, kvalitně spát, hýbat se, umět vypnout atd. – nechceme tě v tom nechat plavat, a proto na našem blogu najdeš nejen rychlé recepty, ale i jednoduché návody, jak ještě podpořit oblast zdraví, která tě zajímá.

V čem jste ekologičtí, co děláte pro životní prostředí?

Uvědomujeme si, že každý náš výrobek, tvorba objednávky a doprava až k tvým dveřím za sebou zanechává uhlíkovou stopu. Proto se snažíme co nejvíce minimalizovat odpady vzniklé výrobou, striktně jsme se vymezili proti plastovým obalům a z každého prodaného mixu věnujeme část peněz na podporu enviromentálních projektů zajišťující sázení nových stromů v rámci reforestace v ohrožených oblastech.

Jsou vaše supermixy vhodné pro vegany?

Ano! My sami rezonujeme s veganskými myšlenkami a jsme přesvědčeni, že alespoň omezení konzumace masa může signifikantně snížit uhlíkovou stopu. Simče nejvíce vyhovuje vegetariánská strava a jelikož s ní hodně experimentuje, Michal nemá k večeři moc na výběr – a také si nikdy nestěžoval, takže to s tím masem asi nebude tak horké. 🙂

Zhubnu při používání vašich mixů?

Hubnutí je fyziologicky založené na tzv. kalorickém deficitu, kdy kalorický výdej převyšuje kalorický příjem, takže tělo musí sáhnout do svých zásob, ať už ze svalů (při nevhodném hubnutí) nebo z tukových zásob. Nemá tedy se superpotravinami přímou souvislost. Některé superpotraviny sice podle provedených studií mají schopnost rychleji navodit pocit nasycení a někteří lidé uvádějí, že zhubli, my jsme však přesvědčeni, že tohoto výsledku dosáhli právě díky kalorickému deficitu a celkové změny jídelníčku, která přirozeně z denního užívání superpotravin vychází, protože najednou člověk nad stravou více přemýšlí.

UŽÍVÁNÍ A UCHOVÁVÁNÍ SUPERFOODY MIXŮ

Jak se mixy užívají?

Univerzálně. Jednoduše přidej 1 polévkovou lžíci do pokrmu, který chceš obohatit. Můžeš je:

  1. rozmíchat ve vodě či rostlinném mléce nebo džusu a vytvořit tak skvělý nakopávač.
  2. rozmixovat při tvorbě smoothie, freshů a dalších šťáv.
  3. zamíchat do ovesné kaše, jogurtu, domácích zálivek, těsta na dezert nebo přidat do domácí zmrzliny, raw kuliček a dalších nepečených dobrot.
  4. jednoduše posypat hotové jídlo dle chuti.
Jaká je doporučená denní dávka?

Díky tomu, že mixy obsahují pouze superpotraviny a nic víc, doporučujeme porci 5-15 gramů supermixu denně, což je ekvivalent 1 zarovnané polévkové lžíce nebo 2 kávových lžiček.

Mohu užít méně nebo více než doporučenou denní dávku?

Každé tělo je jiné a každé tělo reaguje jinak. SUPERFOODY mixy jsou potravina, ne doplněk stravy s přísným dávkováním. Při užívání podle našich doporučení předávkování nehrozí. Konzumace nad doporučené množství může vyvolat průjem, způsobit zácpu nebo bolesti břicha. Je třeba respektovat přirozené účinky látek, které se v superpotravinách nacházejí. Nemá tedy smysl užívat Morning Energy před spaním kvůli obsahu kofeinu. Respektuj své tělo, jeho možné přecitlivělosti a v případě jakéhokoli podezření se obrať na svého ošetřujícího lékaře. Někdy může docházet k takzvanému adaptačnímu období, což můžou znát uživatelé spiruliny a chlorely. Tělo se detoxifikuje a první týden až dva může docházet k průjmu či jiným zažívacím obtížím. Pokud ani po dvou týdnech nezaznamenáš zlepšení, sniž dávkování nebo přestaň produkt užívat a obrať se na radu svého lékaře.

My osobně bychom přirovnali užívání mixů k čokoládě. Kostička nikomu neublíží, řádek je také v pohodě, co se ale stane, když sníš kilo čokolády?

Máte nějaké recepty?

Ano. Jak totiž neustále tvrdíme, nechceme tě v tom nechat plavat. K čemu by byl takový mix, kdybychom pak nevěděli, co s ním dělat? Mrkni se na zdravé recepty pod 15 minut, které tě nakopnou živinami. Také pravidelně posíláme newsletter s dalšími recepty a cvičením, tak nám na sebe nezapomeň zanechat e-mail, ať jsme v bližším kontaktu.

Můžu mixy kombinovat?

Jasně! Jsou to potraviny, nekombinuješ paracetamol s ibuprofenem. Pokud máš pocit, že k sobě chuťově mixy budou ladit, nic ti v tom nebrání!

Simča si nemůže vynachválit 1 lžíci Good Mood v teplém ovesném mléku a 1 lžíci Natural Beauty ve své každodenní ovesné kaši s tvarohem. Green Health a Natural Beauty v nakopávacím smoothie po ránu? Mňamka! Michal si nemůže vynachválit kakaový Good Mood – v jakékoli podobě!

Potřebuju nějaké speciální vybavení jako stolní mixér?

Vůbec ne, smoothie a čerstvé freshe spotřebované do 15 minut po jejich přípravě jsou sice vitamínovou bombou pro naše tělo, která je plná enzymů a vstřebatelnost vitamínů je proto velmi vysoká, my ale cílíme na multifunkční využití, takže je můžeš zamíchat kamkoli. Pokud však máš food processor nebo mixér, doporučujeme jej používat, všechno je pak ještě o to snadnější.

Jak SUPERFOODY skladovat?

Na chladném suchém místě – a vždy zavřené. Nejvhodnější je police bez přístupu přímého slunečního světla, tepla nebo vlhkosti. Nám se design obalů líbí tak moc, že je máme vystavené pěkně na očích.

Jaká je životnost SUPERFOODY mixů?

Minimální trvanlivost je uvedená na dně obalu. Běžně se jedná o  6 – 24 měsíců. Zpravidla se po nich zapráší daleko dříve, než nastane jejich datum spotřeby. Neváhej se nás zeptat na konkrétní produkt.

VYTVOŘENÍ OBJEDNÁVKY

Můžu po odeslání ještě změnit objednávku?

Pokud jsme ji ještě neodeslali, stačí nám zavolat a rádi ji za tebe upravíme.

Můžu uplatnit více slevových kódů?

Bohužel, uplatnit lze pouze 1 slevový kód.

Můžu uplatnit slevový kód na zlevněné zboží?

Podmínky jednotlivých akcí najdeš u každého kódu, běžně lze slevové kódy uplatnit pouze na nezlevněné zboží.

Chci vytvořit velkou objednávku, dostanu slevu?

Neváhej se nám ozvat na info@superfoody.cz a vytvoříme ti nabídku na míru.

DOPRAVA A PLATBA

Jaké dopravce využíváte?

Dopravce si můžeš pohodlně zvolit při tvorbě objednávky. Nabízíme služby Zásilkovny, DPD a České Pošty.

Balíček přišel poškozený

Při přebírání zboží od přepravce pečlivě zkontroluj obsah zásilky. Poškozené zboží nepřebírej. Je-li zboží poškozeno, aniž by byl neporušený obal, informuj přepravce, ten provede reklamaci.

  1. Česká pošta: oznam tuto skutečnost osobně v den doručení na jakékoliv pobočce pošty. Více zde: https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/reklamace
  1. DPD – Více o reklamaci zde: https://public.dpd.cz/ocm/ocmindex.aspx
Jak je to s vrácením zboží a odstoupením od smlouvy?

Informuj nás o záměru zboží vrátit v zákonem dané lhůtě na reklamace@superfoody.cz

Kupující bere na vědomí, že dle ustanovení § 1837 občanského zákoníku, nelze mimo jiné odstoupit od kupní smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu, od kupní smlouvy o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím, od kupní smlouvy o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

 

Neotevřené a nepoužité zboží můžeš podle zákonné lhůty vrátit do 14 dnů od převzetí zboží bez udání důvodu.

 

Odstoupí-li kupující od kupní smlouvy, nese kupující náklady spojené s navrácením zboží prodávajícímu a i v tom případě, kdy zboží nemůže být vráceno pro svou povahu obvyklou poštovní cestou.

Je-li společně se zbožím poskytnut kupujícímu dárek, je darovací smlouva uzavřena s darovací podmínkou, že dojde-li k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím, pozbývá darovací smlouva účinnosti a kupující je povinen spolu se zbožím prodávajícímu vrátit i poskytnutý dárek.

VĚRNOSTNÍ PROGRAM, SPOLUPRÁCE, VELKOOBCHOD

Nabízíte věrnostní kartičky nebo programy?

Máš-li nějaký konkrétní nápad, neváhej nám napsat!

Poskytujete velkoobchodní prodej?

Určitě, stačí se ozvat na obchod@superfoody.cz a rádi si domluvíme schůzku a poskytneme více informací.

Máte affiliate program?

Plánujeme ho co nejdříve zprovoznit. 🙂 Pokud máš zájem, kontaktuj nás na obchod@superfoody.cz

Nabízíte dropshipingové řešení?

I toto řešení se chystáme co nejdříve realizovat. 🙂 Pokud máš zájem, kontaktuj nás na obchod@superfoody.cz

Dají se SUPERFOODY najít i v kamenných prodejnách?

Plánujeme se rozšířit i do řetězců a usilovně pracujeme na vhodných podmínkách spolupráce tak, aby byla výhodná pro obě strany.

Najdeme vás na veletrzích?

Rádi se účastníme veletrhů a akcí pro veřejnost. Sleduj nás na facebooku, instagramu a odebírej náš e-mailový newsletter, kde tě včas informujeme. Těšit se můžeš na workshopy, ochutnávky i recepty v akci!

Jsem youtuber, mám instagram. Domluvíme se na propagaci?

Pošli nám odkaz na svůj profil, co nám můžeš nabídnout, jaké máš statistiky a dosah a co od spolupráce očekáváš, uvidíme, jestli naše firemní vize korespondují s těmi tvými. 🙂

Jak se mohu stát ambasadorem značky?

Jsme rádi že tě naše značka zajímá. Ozvi se nám na obchod@superfoody.cz a řekni nám o sobě více!

0
Můj košík