Skip to main content

Zavřené školy, zakázané akce – co můžeme dělat pro prevenci my?

Jak na prevenci proti koronaviru a dalším onemocněním? Česká republika má ke dnešku (10.3.2020) 40 nakažených, došlo k prvnímu přenosu tohoto onemocnění bez vazby na severní Itálii, vláda zakazuje od dnešního večera veškeré umělecké, sportovní a kulturní akce, trhy i veletrhy s účastí nad 100 lidí a od zítřejšího dne jsou zavřené školy. Jaké jsou nově doporučené postupy?

Opatření se zdají být tvrdá, ale stále preventivní

Výše zmíněná opatření mají stále preventivní ráz. Nejvyšší autority dokola ujišťují veřejnost, že jako jedna z mála zemí Evropy má Česká republika virus pod kontrolou. Ukazuje se, že v Číně, kde jsou zavedena podobná přísná opatření, je již šíření nákazy na ústupu a počet nově nakažených zpomaluje.

Co nedělat?

Následující zvýšená hygienická opatření můžeš provádět na denní bázi a jsou vhodná pro každého z nás. Dodržování základních hygienických návyků by měla být samozřejmost bez ohledu na každoroční epidemie či šíření nákazy novým typem koronaviru.

Nepodávej si ruce, nelíbej se a neobjímej nemocné

Ačkoli se jedná o zásady slušného chování, na povrchu neumytých rukou se mohou ukrývat různé bakterie a viry, které nevědomky “přeskakují” z člověku na člověka.

Vyhýbej se kontaktu s nemocnými lidmi

Je li nutné se s nachlazeným člověkem bavit, drž si odstup alespoň 1-2 metry

Nemni si oči a nedotýkej se úst

V případě zvýšených hygienických návyků je dobré si osvojit zvyky jako nemnout si oči, nesahat si do úst, ideálně si vůbec nesahat na obličej. Obličej si také můžeš po příchodu domů umýt čistými rukami a teplou vodou.

Nikdy nekýchat a nekašlat do rukou

Maminky nám říkávaly, ať si dáme ruku před pusu, když zíváme, kašleme nebo kýcháme. Je namístě je tentokrát neuposlechnout a osvojit si ještě lepší návyky. Veškeré kašlání, prskání, kýchání apod. umožňuje kapénkám jejich šíření. K takovým účelům by měl sloužit při nejhorším rukáv, ideálně nějaký kapesník. Je to také jediný účel běžné jednorázové roušky. Po určitou dobu je schopna před tebou ochránit okolí. Běžná rouška tě neochrání před koronavirem.

 

Co naopak dělat?

Myj si ruce – často a pořádně

Mytí rukou je samozřejmost před jídlem, po použití toalety, při příchodu domů, po manipulaci s hotovostí, po smrkání atp. a apelujeme na všechny, že se tak skutečně děje. Tím zabráníš přenosu nejen tohoto viru, ale i dalších patogenů, bakterií, virů. Pokud si chceš mýt ruce jako lékaři, přikládáme následující postup, jak si opravdu důkladně umýt ruce:

 

 

Zajisti dostatek kvalitního spánku

Spánek nemá jen za účel regenerovat naše unavené tělo, ale během spánku probíhá oprava mitochondrií, DNA, stavba svalů a tkání, velmi důkladná detoxikace těla (za předpokladu, že detoxikační orgány dostatečně fungují) a tělo se zbavuje toxinů, patogenů a dalších nežádoucích látek. Zajisti si 7,5-9 hodin spánku v dokonale temné vyvětrané místnosti bez blikajících LED diod, světýlek a displejů. Doporučuje se také mít absolutní ticho.

Vyvaruj se stresu a panice

Zatímco krátkodobý stresový impulz (jako když dobíháme autobus) dokáže imunitní reakce nabudit, chronický stres (ten dlouhodobý, který dopadá na většinu z nás) imunitní systém oslabuje. V těle se tvoří nežádoucí prostředí, které se může projevit zvýšenou zánětlivostí nebo náchylností k onemocnění. A to opravdu nepotřebujeme, zvlášť v tomto období. Na akutní stresové stavy funguje výborně náš 100% přírodní funkční mix superpotravin proti stresu SUPERFOODY GOOD MOOD. Také nezapomeň na to, že si máš každý den najít chvilku jen pro sebe. Zkus jógu, vedené meditace, procházku do přírody bez mobilního telefonu nebo jen tiché čtení nad šálkem horké čokolády z GOOD MOOD.

Pij hodně tekutin

Dostatečný pitný režim je klíčový k udržení správného fungování imunity. Voda pomáhá tvému tělu odplavovat toxiny a bakterie, takže se nehromadí v těle a neprovokují imunitu v takové míře. Pokud ti nechutná samotná, přidej do ni šťávu z vymačkaného citronu nebo lžičku NATURAL BEAUTY. Vyvaruj se pití coly a dalších sladkých nápojů, které akorát překyselují organismus.

Nabij se vitamíny

Vitamín C je skvělým nakopávačem imunity, a zvláště v jeho přírodní podobě, tedy v ovoci a zelenině. Efektivní cestou, jak imunitu posílit, je jeho zvýšená konzumace JEŠTĚ PŘED PROPUKNUTÍM prvních příznaků nachlazení, chřipky či dalších respiračních obtíží. Takže TEĎ. S vitamínem C si v našich končinách spojujeme hlavně citron, pomeranč a šípky. Skvělými zdroji vitamínu C jsou i například Acai berry, acerola nebo baobab. Víš, že acerola má až 30x více vitamínu C než pomeranč? Najdeš ji v SUPERFOODY NATURAL BEAUTY.

Pečuj o svá střeva – centrum imunity

Vyměň zpracované potraviny za zelené potraviny. Zpracované totiž narušují rovnováhu mikrobiomu, uceleného souboru různých prospěšných bakterií, které osidlují naše střevo a v podstatě utváří naši osobnost, stav naší imunity, schopnost trávit potraviny, schopnost vstřebávat zdraví prospěšné živiny a jeho stav se přímo odráží na celkovém zdraví našeho těla. Chlorella a spirulina mají úžasnou schopnost na sebe vázat těžké kovy a toxiny a celkově detoxikovat tělo, moringa obsahuje až 42 různých antioxidantů, které si hravě poradí s volnými radikály, dužina plodů baobabu působí ve střevě jako prebiotikum (vyživuje mikrobiom) a mladý ječmen pomáhá chránit naše játra – hlavní detoxikační orgán. Nalačno pečuje o střeva, po podání těžkého jídla jej pomáhá trávit. Všechny (a pár navíc) najdeš v SUPERFOODY GREEN HEALTH – 100% přírodním funkčním mixem 7 BIO superpotravin namíchaným v přesném poměru pro nakopnutí a udržení správné funkce imunitního systému a tělu přirozené detoxikace. V souvislosti s aktuální situací se zásoby krátí, takže neváhej dlouho. 🙂

Je až humorné, že regály některých obchodů zejí prázdnotou, chybí těstoviny, rýže, pečivo, konzervy masa, z mrazáků mizí mražené maso i přílohy, dochází zásoby dezinfekcí a roušek atd. a oddělení zeleniny a ovoce je netknuté úplně stejně jako před propuknutím epidemie. Doporučujeme vyměnit roušku za čerstvý zázvor, kvalitní česnek a jablka, zpracované potraviny za papriky, cukety, okurky, mrkve a další zeleninu, být co nejvíce happy, respektovat nařízení autorit a věříme, že se nic zlého nestane.

Buďte zdrávi, přátelé! 🙂

antioxidanty, detoxikace, koronavirus, optimalizace zdraví, superpotraviny, vegan, zdraví


Simča

Nadšenec do zdravého životního stylu - a tak trochu šprt. Ráda se ptá, pořád si něco studuje, třídí plevel od pokladů a své poznatky chrlí jak na Michala, tak na veřejnost. Miluje dobré jídlo - a nejraději to, které se dlouho nepřipravuje. Zbožňuje tanec, cestování a diskuze o věcech, které nás přesahují.

0
Můj košík