Skip to main content

Vegan cukroví – datlové kuličky se superpotravinami

Je to tady. První adventní neděli máme za sebou a začíná to krásné předvánoční období plné vánočních ozdob, zářících světýlek a naprosto unikátních (a přece velmi známých) vůní a chutí, které se linou z kuchyně. Ujídání cukroví, svařené víno, punč, vánočky a štoly, pohádky a čas strávený společně, bez toho by nebyly Vánoce.

Osobně nejsem zastáncem těch prazvláštních závodů, kdo napeče více druhů cukroví, čí cukroví chutná lépe, kdo má hezčí výzdobu a kolik kdo koupil dárků, jsou to zbytečně stresující podněty pro naše těla a Vánoce by přeci měly být svátky klidu, ne stresu a prázdných peněženek. Proto jsem si připravila velmi jednoduchý recept na cukroví, který je velice zdravý a po jejich konzumaci nemusíš mít žádné výčitky.

Nepečené vegan cukroví – datlové kuličky

Benefity:

 • Hotovo do 15-20 minut
 • Pouze 3 ingredience
 • Vhodné pro začátečníky
 • Můžeš zapojit i děti
 • Nepečené
 • Bez lepku
 • Vegan
 • Se superpotravinami

Postup je jednoduchý. Namočené rozmixované datle vytvoří takovou pěknou lepkavou konzistenci, která všechno udrží pohromadě. Nicméně je potřeba říci, že se docela rychle kazí, takže je uchovávej v lednici v uzavřené nádobě maximálně 4-5 dní. Dělám je proto především v případě, že vím, že k nám přijde nějaká návštěva nebo jen tak pro radost jako sladkou svačinku, čerstvé zkrátka chutnají nejlépe.

Ingredience:

 1. 200g datlí bez pecek
 2. 100g ořechů (použila jsem loupané mandle)
 3. Superfoody Good Mood pro kakaovější nebo Superfoody Natural Beauty pro ovocnější chuť či kokos, holandské kakao atp. na obalení. Zkoušela jsem i Green Health a vůbec mi v nich nevadil. 🙂

Postup:

 1. Namoč datle do teplé vody aspoň na 10 minut, poté ji slej
 2. Umixuj je s ořechy do lepkavé konzistence, kuličky se musí dát dobře tvarovat. Pokud je směs moc tuhá, dá se přidat trocha vody, pokud je směs moc řidká, mohou pomoci např. ovesné vločky umixované najemno.
 3. Vytvaruj kuličky a obal je v superpotravinách nebo holandském kakau či kokosu

Tip: Můžeš přidat lžíci Good Mood přímo do hmoty a až poté tvarovat kuličky. Tak do nich dostaneš chuť kakaa a zbyde ti prostor na obalení v kokosu.

A to je celé. Přípravou cukroví lze strávit i tak málo jako 15 minut. 🙂 Pro fanoušky videoreceptů přikládám i videjko:

 

dieta, recept, superpotraviny, vegan, veganství, vitamíny, zdraví


Simča

Nadšenec do zdravého životního stylu - a tak trochu šprt. Ráda se ptá, pořád si něco studuje, třídí plevel od pokladů a své poznatky chrlí jak na Michala, tak na veřejnost. Miluje dobré jídlo - a nejraději to, které se dlouho nepřipravuje. Zbožňuje tanec, cestování a diskuze o věcech, které nás přesahují.

0
Můj košík